Gülnaz Kocabaş (Üye)

1959 Erzincan doğumlu. Köy Enstitülü öğretmen bir  babanın kızı.

İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü’nü 1982 yılında bitirdi. 

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü’nde 27 yıl jeofizik mühendisi olarak çalıştı ve 2013 yılında emekli oldu. Mühendislik yapılarında deprem riski konusunda uzmanlaştı. 

26.9.1995 tarihinde ÇYDD Ankara Şubesi’nin üyesi, 1996-1998 dönemi yönetim kurulu üyesi, Gençlik Birimi sorumlusu olarak çalıştı.

İlk Gençlik Kurultayının düşünce anası oldu ve düzenledi. Üçüncü gençlik kurultayının da organizasyonunu yaptı. 27.01.2004 tarihi itibarıyla ÇYDD Ümitköy-Çayyolu Şubesi’nde çalışmaya başladı. 

Şubenin Gençlik Birimi sorumlusu olarak çalıştı. Burslu üniversiteli öğrenciler ile birlikte yürüttüğü ilköğretim ve ortaokul öğrencilerine sosyal faaliyet ve derslerinde destek amaçlı “Ümitköy’den Lalahan’a Çağdaş Eğitime Destek Projesi’nde” iki yıl proje sorumlusu olarak çalıştı. Mentörlük projesinde çalıştı. 

ÇYDD Ümitköy-Çayyolu Şubesi’nin 20. yılı kutlama etkinliklerinde ve 20. Yıl Anı Kitabının hazırlanmasında komisyon sorumlusu olarak çalıştı. ÇYDD Ümitköy-Çayyolu Şubesi’nde pek çok projede farklı konularda (Gönüllülük, Sivil Toplum Örgütleri ve ÇYDD, Köy Enstitüleri, Türkiye’nin Yakın Siyasi Tarihi, Dünya Kadınlar Günü vb.) burslu öğrencilere sunumlar yaptı, öğrencilerin sunumlarını organize etti. Dernek üyelerine ve gönüllülere depreme hazırlık konusunda eğitimler verdi.

2019-2021 döneminde Genel Merkez yönetim kurulunda yedek üye olarak Eğitim ve Afet birimlerinde görev aldı.

Mezunlarla iletişimin sürdürülmesi ve onların projelerde yer alması için çalışmakta. 

TMMOB Jeofizik Mühendisleri Odası üyesi. Evli.