Kartal Kaan Akdoğan (Yedek Üye)

Ankara doğumlu. Bursa Uludağ Üniversitesi Fizik Bölümü ve Düzce Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nde öğrenim gördü. Düzce Şubesi’nde gönüllü bir genç olarak ÇYDD ile tanıştı. 2014-2016 yılında Düzce Şubesi Gençlik Birimi Kolaylaştırıcılığı görevini yürüttü. 2014 yılında DÜ Bilgisayar Mühendisliği Öğrenci Temsilcisi olarak seçildi. Aynı dönemde Düzce Üniversitesi’nde Çağdaş Yaşam Topluluğu’nun kuruluşuna öncülük etti ve kurucu Başkan Yardımcısı olarak görev aldı.

2016 yılında Çağdaş Gençlik Merkez Birimi Genel Kolaylaştırıcılğı görevlerini yürüttü. Genel Kolaylaştırıcı olduğu dönemde, Çağdaş Gençlik Şehitler Abidesi Buluşması, Türkan Saylan Gençlik Kurultayı, Türkel Minibaş Gençlik Yaz Kampı gibi etkinlikleri ekibi ve GM YK ile birlikte organize etti. 2016 yılında ÇYDD & KalDer (EFQM Mükemmellik Modeli) başvuru sürecinde gençlik birimini temsilen toplantılara katıldı.

2017 yılında İstanbul’da Beylikdüzü Şubesi üyesi oldu. Aynı yıl Beylikdüzü Şubesi ve Ferhat Şenatalar Çağdaş Etkinlik Merkezi’nde Kodlamaca Projesi atölye yönderliğine başladı. 2017-2019 yılları arasında Beylikdüzü Şubesi’nde farklı proje ve etkinliklerde görev aldı. 2019 yılında Beylikdüzü Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildi. Beylikdüzü Şubesi’nde, Üniversiteli Gençlik ve Bilişim Birimi’nden Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptı. Aynı dönemde Kodlamaca Projesi İstanbul Koordinatörlüğü’nü de yürüttü. 2020 yılında Beylikdüzü Şubesi İlk Adımlar Gençlik Kampı’nı organize etti. 2021 ve 2023 yıllarında yapılan şube genel kurullarında Şube Başkan Yardımcısı olarak görevlerini sürdürdü. Aynı zamanda şubesinde Bilişim Birimi, Dijital Dönüşüm Projesi’nden sorumlu yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı. 2022 yılında birincisi, 2023 yılında ikincisi gerçekleştirilen Beylikdüzü Çağdaş Gençlik Festivali organizasyon komitesinde görev aldı.

Bir teknoloji şirketinde Kıdemli Yazılım Eğitmeni olarak çalışmakta ve aynı zamanda kendi şirketi ile yazılım geliştirme hizmeti vermektedir.

Evli ve Güneş Saylan isminde bir kız çocuğu babasıdır.