PROJELER
Mentorluk Projesi

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği olarak 2012 yılından beri uygulanan üniversite gençlerine yönelik Mentorluk Projesi’nin 2020-21 dönemi menti ve mentor başvuruları tamamlanmıştır. Adayların başvuru, mülakat ve eğitimleri sonrası 34 ÇYDD Şubesi’nde 500 menti-mentor eşleştirmesi hedeflenmiştir.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Mentorluk projesinin amacı; 

• Üniversitede okumakta olan ÇYDD burslu öğrencileri veya Çağdaş Gençlik gönüllüsü gençler ile benzer zorlukları yaşamış mezun yetişkinleri,  her iki tarafı besleyecek bir öğrenme ilişkisi dahilinde bir araya getirmek, mezunların akademik, iş ve kişisel gelişimlerinde edindikleri bilgi, beceri ve deneyimleri burslu öğrenciler ile paylaşmalarını sağlamaktır.

İş yaşamına geçiş aşamasında olan burslularımızı bu döneme hazırlarken, kişisel ve mesleki gelişimlerine yönelik ihtiyaç duyabilecekleri bilgi, deneyim, kaynaklarla buluşabilmelerine destek olmak, kendilerini tanıyarak, özgüvenlerini ve kariyer bilincini arttırarak, kendilerini yöneten bireyler olabilmelerine yardımcı olmaktır.

•ÇYDD Mentorluk Projesiyle, önceki dönemlerde ÇYDD burslusu mezunlara ulaşılması ve bağlılık duygularının güçlendirilmesi, yeni gönüllülere ulaşılarak sivil katılımın teşvik edilmesi, çeşitli motivasyon programları ile mezunların kişisel gelişimlerine destek olunması, her yıl artan mentor eğitmen havuzu ve gönüllü mentor grubu ile sürdürülebilir mentorluk programının oturtulması ve tüm şubelerde uygulanması amaçlanmaktadır. 

Projemiz, Dalyan Vakfı tarafından desteklenmektedir.

ÇYDD Mentorluk Projesi ile ilgili detaylı bilgiye aşağıdaki dosyamızdan ulaşabilirsiniz. 

Dosyalar