Tanzer Boğan (Yedek Üye)

1954 İzmir, Torbalı doğumlu. İlkokulu ve ortaokulu Torbalı’da okumuş, 1972 yılında Gökçeada İlköğretmen Okulu’ndan mezun oldu. Aynı yıl Samsun Çarşamba’da öğretmenliğe başladı.

TÖB-DER’e üyesi oldu. Öğretmen örgütlenmesinin 1980’de darbe ile bitirilmesinden sonra, 1985 yılında TÖMETKO (Torbalı Öğretmenler Tüketim Kooperatifi) başkanlığını üstlendi. Eğit-Der’in dergisi olan ABC’yi Torbalı, Bayındır ve Selçuk ilçelerinde dağıttı. 1990’da ilk memur sendikası olan Eğitim-İş’in Torbalı temsilcisi ve süreç içinde şube başkanlığını yaptı. 1995’te Eğitim-Sen olarak unvan değiştiren sendikanın 1998’de emekli olana kadar şube başkanlığını yaptı. 1995-2001 yıllarında Torbalı Halk Yapı Kooperatifi’nin yöneticiliği yaptı.

1997 yılında ÇYDD Torbalı Şubesi’nin kuruluş çalışmalarına katıldı ancak çalışan öğretmenlerin kurucu olamaması nedeni ile kurucu olamadı. Torbalı Şubesi’nin “1 no.lu üyesi” oldu. 1998 – 2019 yılları arasında şubenin yılından bugüne kadar gençlik birimi sorumlusu ve burs komisyonu üyesi olarak çalıştı. Şubede üç yıl başkan yardımcılığı ve on üç yıl şube başkanlığı yaptı. Şubede on üç yıl çocuk kulübü ve yaz okulu organize etti.

2019 genel kurulunda Yönetim Kurulu Yedek üyesi olarak seçildi.

Yapılan görevlendirmelerle, Çağdaş Gençlik’ten ve Eğitim Birimlerinden sorumlu oldu.

Denizyıldızı ve Köyde Şenlik Var projelerinde sorumluluk aldı.  

Eğitim birimi içerisinde Liseden Üniversiteye projesinin yütücüsüdür.

Yerel Tohum Derneği ve Türkiye Arıcılar Derneği üyesi. Evli ve iki çocuk babası.