Serpil Çakmak Karan (Yedek Üye)

1966 yılında Gölcük de doğdu. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil  ve Moda Tasarımı Bölümü’nden 2007 yılında mezun oldu.

2007 yılında tasarımcı olarak başladığı iş yaşantısında  uzun yıllar çeşitli kurumsal firmalarda üst düzey yönetici olarak  görev yapmıştır. Tekstil sektöründe konusunda öncü bir holding firmasında 16 yıl Türkiye ve yurt dışı yatırımlarında görev almış, üretim ve pazarlama süreçlerini yönetmiştir.  

2008 yılında  kendi firmasını kurarak çok farklı sektörlerde yatırımlar ve marka oluşturarak  şirket  satışları gerçekleştirmiştir. İletişim, inovasyon yaratıcılık, toplam kalite yönetimi, müşteri memnuniyeti,  satış ve pazarlama,  marka değeri oluşturma, değişim yönetimi,  kişisel enerji konularında bir çok eğitim almış,  halen özel sektörde aktif olarak danışmanlıklar  vermektedir.

2013 yılında Küçükçekmece Şubesi ile başladığı Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğinde  birçok projeye katılmış, farklı sivil toplum kuruluşları ile işbirliği oluşturarak   aktif çalışmalar yapmıştır.

2015-2016 yıllarında Küçükçekmece şubesinde mentorluk yapmış, Denetim Kurulu Üyeliği görevinde bulunmuştur. Oy ve Ötesi Küçükçekmece Bölge sorumluluğu ve Anadolu yakası Bölge Sorumlusu görevlerini üstlenmiştir. 

2019 yılında Genel Merkez Yönetim kurulu yedek üyesi olarak görev almış, Yönetimimizde kurulan Spor Birimi için bir çok projelere liderlik etmiştir.  Spor aracılığı ile toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda farkındalık çalışmaları, gönüllüler ve şubelerimiz ile ortak spor çalışmaları yürütülmüştür.

Çevre biriminde konusunda lider şeffaf Çevre STK'lar ile iş birliği oluşturma ve ortak çalışma grupları kurulmasında destek vermiştir.

Lisanslı yüzücü olup açık su ve soğuk su yüzücüsüdür. Evli ve iki erkek çocuk annesidir.