BİZ KİMİZ?
Tijen Mergen (Üye)

Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü'nden Yüksek Lisans derecesiyle ve akademik başarının yanı sıra sosyal konularda gösterdiği faaliyetleri nedeni ile Rektör Ödülü alarak mezun oldu. 13 yıl boyunca NCR Corp’da Türkiye ve Orta Avrupa Bölgelerinde üst düzey yöneticilik ve 1998-2003 yıllarında Apple-Bilkom A.Ş.’de Genel Müdürlük görevlerini üstlendi. 2000 yılında, Dünya Gazetesi tarafından ilk kez verilen "Yılın Profesyonel İş Kadını" ödülünü aldı.

Çalışma hayatına Doğan Holding’de İcra Kurulu Üyesi olarak devam  etti. Türkiye’de son dönemlerde en başarılı sosyal sorumluluk projesi olarak kabul edilen ve ÇYDD ile birlikte geliştirilen “Baba Beni Okula Gönder’’ kampanyasının liderliğini üstlendi.

2013’de kendi şirketini kurdu, bağlılığın kurum başarısındaki önemini vurgulamak ve yöntemlerini öğretmek üzere Power Of Happiness Platformu’nu kurdu ve pek çok kuruma bu konuda danışmanlık, eğitim ve koçluk hizmeti sundu ve konuşmalar yaptı. Beş yılı aşkın bir süredir Bahçeşehir Üniversitesi’nde Yüksek Lisans öğrencilerine Dijital Dönüşüm ve Pazarlama dersleri vermektedir.

1999’dan bu yana Aile İçi Şiddete Son, Haklı Kadın Platformu, Lead Network, Yanındayız Derneği gibi kadın hakları ve gelişimi konusunda pek çok projeye ve STK çalışmasına öncülük etti ve destek verdi. KAGIDER’in kurucu üyesi oldu ve 2009-2013 yıllarında YK üyesi olarak görev aldı. Doğan Gazetecilik A.Ş.’de de 2013- 2017 yıllarında YK üyesi olarak görev aldı.