Hatice Gülçür İnanç (Yedek Üye)

Ürgüp doğumlu. 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Kütüphanecilik Bölümü’nden mezun oldu.

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Genel Kitaplığı, İTÜ Merkez Kütüphanesi, Bahçeşehir Üniversitesi Kütüphanesi ve kısa bir dönem Aydın Üniversitesi Kütüphanesi’nde uzman kütüphaneci ve yöneticilik görevlerinde bulundu. 2020 yılında emekli oldu.

11 yıldır Bahçeşehir’de bölgesel yayın yapan bir dergide haber müdürlüğü yapmaktadır. 1 kız çocuk annesidir. 
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ile ilk tanışması 1994 yılında çalıştığı fakültede öğrenci kayıtları sırasında ÇYDD gönüllüsü olarak başladı. 1994-95 yıllarında İstanbul Üniversitesi Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde Prof. Dr. Türkan Saylan’dan aldığı dersler sonrasında Türkan Hoca’yı daha yakından tanıyınca “Ben de kızlarımızın hayatına dokunup onlara yeni ufuklar açmak, çağdaş bir nesil yetiştirmek için elimden geldiğince çalışmalıyım” arzusu başladı. İş hayatına ara verdiği 2008 yılında ÇYDD Bahçeşehir Şubesi’ne üye oldu ve Eğitim Komisyonu’nda gönüllü çalışmaya başladı.

2014-2018 yılları arasında iki dönem yönetim kurulu üyeliği yaptı. ÇYDD Bahçeşehir Kodlamaca Projeleri, sosyal komisyon çalışmaları, bölgesel dergilerde derneğin haberlerinin hazırlanması ve yayınlanmasında şubeye destek verdi.

Biyoenerji eğitimi almış, uzunca bir dönem yağlıboya resim çalışması yapmıştır. Yerli ve atalık tohumların toplanması, korunması ve yetiştirilmesi konularında dönem dönem çalışmalar yapmaya devam etmektedir.