Gülsün Kaya (Genel Başkan Yardımcısı)

Yalova’da doğdu. İstanbul İlköğretmen Okulu ve  Gazi Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümünü bitirdi. İstanbul Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsünde yüksek lisans yaptı.

On üç yıl çeşitli devlet okullarında ve Atatürk Eğitim Enstitüsünde öğretmenlik yaptıktan sonra devlet memurluğundan ayrıldı, kurucularından biri olduğu özel dershanede giriş sınavlarıyla ilgili olarak yaptığı çalışmalar çeşitli basın-yayın organlarında yer aldı.

Kapatılmalarına kadar TÖS ve TÖB-DER üyesiydi. 11 yıl Darüşşafaka Lisesi Türkçe Bölümü Başkanlığı yaptı ve 2013 yılında emekli oldu.

Muammer Karadaş ile birlikte ders kitaplarının dil ve anlatımını inceleyen Ama Öğretmenim Bu Yanlış/Zalim Terbiye adlı bir kitap yazdı ve Atatürk’ün “Büyük Nutuk”unu liseli öğrenciler için düzenleyerek yayımladı. “Ders Kitaplarında Laiklik” konulu araştırması, yayımlanmayı bekliyor.

1994’te Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bakırköy Şubesi’ne üye oldu. 1997-2002 arası Bakırköy Şubesi başkanlığı yaptı. Şube başkanıyken bir yıl boyunca Bakırköy’de yayın yapan bir radyoda haftalık “Çağdaş Yaşam” programı yaptı.

 Aralık 2002’den beri Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeliği, 2013- 2015 arası  Genel Yazmanlık, şimdi de Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyor.