Dr. İ. Bülent İlik (Üye)

Sosyal Hizmet Uzmanı. Yüksek lisans ve doktorasını Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyal Hizmetler Anabilim Dalı’nda yaptı.

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'nda Genel Müdürlük yaptı. Bu görevdeyken Kocamustafapaşa Toplum Sağlığı Merkezi’nin  ÇYDD’ye  devri  konusunda gerekli protokolleri hazırladı. Başbakanlık GAP İdaresi Başkanlığı’nda  Sosyal Projeler Genel Koordinatörlüğü ve Başbakanlık Müşavirliği  görevlerinde bulundu.

Sosyal hizmetler alanında pek çok ulusal- uluslararası proje ve uygulamanın hazırlanması, başlatılması ve uygulanmasında sorumluluklar üstlendi. Yurt içi ve dışında sosyal hizmetler alanında pek çok çalışmaya-incelemeye katıldı. Konferanslar verdi. Ödüller aldı. Yayınlanmış kitap, araştırma ve makaleleri bulunmaktadır.

UNICEF ve ILO ile ortak çalışmalar yaptı. 2009-2011 yıllarında üç yıl üst üste okul öncesi ve temel eğitim çağındaki çocuklara yönelik Mardin Yaz Okulu çalışmasını başlattı ve üniversiteden öğrencileriyle sürdürdü.

Katılımlı çocuk hakları eğitimleri verdi. 2012 - 2018 yıllarında Ordu, Düzce, Adana ve Alaplı’da Mevsimlik İşçi kadınlara ve çocuklarına yönelik araştırma ve yaz okulları çalışmalarını gerçekleştirdi.

2017 ve 2018 yılında Antalya’da madde bağımlılığının yaygın olduğu bir mahallede Muratpaşa Belediyesi ve Başkent Üniversitesi’nin ortaklaşa yürüttüğü çocuk ve kadın odaklı yerel kalkınma çalışmasını öğrencileriyle birlikte gerçekleştirdi

Başkent Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak devam etmektedir.

ÇYDD Ankara Şubesi’ne üye oldu ve 1999 yılında Çankaya Şubesi’nin kurucusu ve ilk şube başkanı oldu. Halen şube başkanlığına devam etmektedir.

Sosyal Demokrasi Derneği ve Birleşik Metal İşçileri Sendikaları Bilim-Danışma Kurulu üyesi