Türkan Saylan'ın Adı Süleymanpaşa'da Yaşayacak

turkan-saylanin-adi-suleymanpasada-yasayacak Cüzzamla Savaş Derneği ve Kardelen projesi ile yaşam, sağlık ve eğitim gibi birçok alanda uluslararası arenada büyük başarılara imza atıp binlerce insana umut ışığı olan Prof. Dr. Türkan Saylan'ın adını verdi.

Türkan Saylan'ın Adı Süleymanpaşa'da Yaşayacak

Cüzzamla Savaş Derneği ve Kardelen projesi ile yaşam, sağlık ve eğitim gibi birçok alanda uluslararası arenada büyük başarılara imza atıp binlerce insana umut ışığı olan Prof. Dr. Türkan Saylan'ın adını verdi.

EŞKİNAT: "PROF. DR. TÜRKAN SAYLAN'IN ADINI SONSUZA DEK YAŞATMAK İSTİYORUZ"

Süleymanpaşa Belediye Gençlik Merkezi'nde düzenlenen kasım ayı meclis toplantısı gündem harici evraklar içerisinde gündeme gelen konu hakkında açıklamalarda bulunan Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat; "Bu parkımız sağlık müdürlüğünün hemen yanındaki park. Yapımı bitmek üzere. Geçmiş yıllarda yitirdiğimiz Prof. Dr. Türkan Saylan'ın isminin verilmesini öneriyoruz. Sizin içinde uygunsa parka bu değerli ismi verip Prof. Dr. Türkan Saylan'ın adını sonsuza dek yaşatmak istiyoruz." ifadelerini kullandı.

OYBİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

Başkan Eşkinat'ın konuşmasının ardından 5393 sayılı belediye kanunun 18. maddesinin E fıkrasına dayanılarak oylamaya sunulan madde salonda bulunan tüm üyelerin oyuyla kabul edilirken parkın adı Prof. Dr. Türkan Saylan Parkı olarak onaylandı.


03.11.2017