Söke'de tel kırma ve kırkyama sergisi

sokede-tel-kirma-ve-kirkyama-sergisi Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Söke Şubesi bünyesinde açılan kırkyama ve tel kırma kurslarına katılan kursiyerlerin el emekleri,göz nurları Bedesten Sanat Galerisinde düzenlenen sergide görücüye çıktı.

Söke'de tel kırma ve kırkyama sergisi

Bedesten Sanat Galerisinde açılan sergide yer alan el emekleri göz kamaştırdı.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Söke Şubesi bünyesinde açılan kırkyama ve tel kırma kurslarına katılan kursiyerlerin el emekleri,göz nurları Bedesten Sanat Galerisinde düzenlenen sergide görücüye çıktı.

Kırkyama usta öğreticisi Emel Güzel,Tel Kırma usta öğreticisi Dilber Özgün nezaretinde gerçekleştirilen kurslara katılan emekli ve ev hanımlarından oluşan kursiyerlerin el emekleri büyük beğeni topladı.

Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Karakaş ,Belediye Kültür Müdürü Neriman Arslan ve ÇYDD Söke Şube Başkanı Necdet Aygün’nün usta öğreticilerle birlikte açılışını yaptıkları sergi ilk günden ziyaretçilerin ilgisini çekti.

Açılışta konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Karakaş,geleneksel kültürümüzün bir parçası olan kırk yama ve tel kırma’yı yaşatarak gelecek nesillere taşıdıkları için kursiyerlere ve öğretmenlere teşekkür etti.

Bedesten sanat galerisindeki serginin 22 Aralık Cuma günü sona ereceği öğrenildi. (NECATİ MALDAR/DENGE AJANS)

 


21.12.2017