HABERLER
Sevgili Öğrencilerimiz

sevgili-ogrencilerimiz Sizler, bizim geleceğimizsiniz; ülkemizin aydınlık yarınları için çok önemlisiniz.

Sevgili Öğrencilerimiz,


Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği olarak, bağışçı ve destekçilerimizden aldığımız güçle elimizden geldiğince yanınızda yer alıyor, gönlümüzden geçtiği kadar değil ama imkanlarımız elverdiği ölçüde burs desteği sağlayarak öğrenim yaşamınızı az da olsa kolaylaştırmaya çalışıyoruz.

Sizler, bizim geleceğimizsiniz; ülkemizin aydınlık yarınları için çok önemlisiniz.

İstanbul Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi 3. sınıf öğrencisi Sibel Ünli’nin maddi imkansızlıklar ve dışlanmışlık nedeniyle girdiği depresyon sonucunda yaşamına son vermesi hepimizi derinden üzdü. Aynı zamanda son günlerde kampüsteki yemek fiyatlarının düşürülmesi için verdiğiniz mücadeleyi de yakından izliyoruz.

Yeterli ve sağlıklı bir şekilde beslenebilmeniz öncelikle devletin, sonra kamunun ve bizlerin sorumluluğundadır.

Üniversite yönetimleri öğrenciler için vardır. Öğrencilerin sağlığının korunması, geliştirilmesi için sağlıklı beslenme şarttır.

Üniversitelerin bütçesi mutlaka öğrenci odaklı olmalı, konunun öznesi olan öğrenciler böylesine önemli kararlara katılmalı ve her durumda üniversite yönetimlerince muhatap olarak kabul edilmelidir.

Devlet, Üniversiteler, Yerel Yönetimler, Sivil Toplum Örgütleri el ele vererek bu soruna kalıcı çözümler üretmeli ve ivedilikle hayata geçirmelidir.


ÇYDD olarak 25 yıldır yaptığımız gibi bundan sonra da öğrencilerimizin yanında burs desteği ile yer almaya devam edeceğiz.


06.01.2020