HABERLER
Şeffaflık Ödülü

seffaflik-odulu Genel Merkezimiz ve tüm şubelerimiz adına, bu ödülü kazanmış olmaktan dolayı mutlu olduğumuzu ve gurur duyduğumuzu bildiririz.

Değerli Çağdaş Yaşam Dostları,

Uluslarası Şeffaflık Derneği tarafından kurumsal kategoride verilen  “Şeffaflık Ödülü”ne bu yıl Derneğimiz layık görülmüştür. Ödülün veriliş gerekçesi ekteki basın bülteninde şöyle açıklanmıştır: 

“Kurumsal kategoride “Şeffaflık Ödülü” otuz yılı aşkın bir süredir eğitim ve kadınların siyasal, toplumsal ve ekonomik hakları için etkili ve ilham verici bir mücadele sergileyen Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği kazanmıştır. Türkiye’nin en köklü ve saygın dernekleri arasında bulunan ÇYDD, değerli çalışmalarını yürütürken şeffaflık, hesap verebilirlik ve denetim alanında geliştirdiği uygulamalar, bağışların kullanımına dair ayrıntılı raporlar ve yürütülen projelerin mali yapısına ilişkin veri ve bilgi paylaşımı ile öne çıkmaktadır. Sosyal yardım olgusunun siyasal hedefler doğrultusunda usulsüz kullanımının sistematik ve yaygın bir hal aldığı ülkemizde, bu alanda faaliyet göstererek toplumsal eşitsizliklere karşı yurttaş farkındalığının artmasını sağlayan, dezavantajlı kesimleri güçlendiren ÇYDD’nin şeffaflık ve hesap verebilirlik ilkelerine gösterdiği özen tüm vakıf ve derneklere örnek olmalıdır.”

Genel Merkezimiz ve tüm şubelerimiz adına, bu ödülü kazanmış olmaktan dolayı mutlu olduğumuzu ve gurur duyduğumuzu bildiririz.  

Prof. Dr. Ayşe YÜKSEL
Genel Başkan


06.12.2019