İnsan Hakları ve Laiklik Konulu Slogan Yarışması

insan-haklari-ve-laiklik-konulu-slogan-yarismasi 10 Nisan Laiklik Günü kapsamında "İnsan Hakları ve Laiklik" konulu slogan yarışması TÜLOV işbirliği ile düzenliyoruz.

 

İNSAN HAKLARI VE LAİKLİK KONULU SLOGAN YARIŞMASI

 

DÜZENLEYEN KURUM

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) İzmir Şubesi
Türkiye Tanıtım Araştırma Demokrasi ve Laik Oluşum Vakfı (TÜLOV)

YARIŞMANIN KONUSU

İnsan Hakları ve Laiklik

YARIŞMANIN AMACI

Toplumdaki laiklik bilincini ve farkındalığını artırmak.

BAŞVURU KOŞULLARI

Yarışmaya en fazla 3 (üç) slogan ile başvurulabilir.
Jüri üyeleri ile 1. derece yakınları yarışmaya katılamazlar.

BAŞVURU

Başvurular;

Ekte yer alan Başvuru Formunun doldurularak 
Mail konu kısmına “Slogan yarışması_ İsim Soyisim” yazılarak,
 izmir@cydd.org.tr adresine gönderilmesi suretiyle yapılacaktır.

*Katılımcıların sosyal medya kanalları veya başka yollarla ileteceği fikir ya da söylemler değerlendirmeye alınmayacaktır.
1 Nisan 2021 tarihinden sonra iletilen slogan önerileri dikkate alınmayacaktır.

YARIŞMA TAKVİMİ

Başvuru Tarihleri: 11 Mart 2021 -  01 Nisan 2021 (Saat 18.00)
Değerlendirme Süreci: 01 Nisan – 09 Nisan 2021
Sonuçların Açıklanması: 10 Nisan 2021 saat 22.00 sosyal medya hesaplarından duyurulacaktır.

SLOGAN ÖZELLİKLERİ

Yarışmacılardan, özgün söylemler oluşturmaları beklenmektedir. Slogan önerileri herhangi bir şekilde daha önce kullanılmamış olmalı ve daha önce kullanılan söz dizimlerinin değiştirilmesinden elde edilmemiş olmalıdır.

Yarışmacılar tarafından oluşturulan sloganlar; orijinal olmalı, basit olmalı, inandırıcı olmalı, kolay hatırlanabilir olmalı, “laiklik” kavramını çağrıştırmalı ya da bu kavramla ilişkili olmalıdır.

Yarışma kapsamında değerlendirmeye sunulan sloganlarda sakıncalı ve zararlı ifadeler (küfür, hakaret, argo) içermemek, genel ahlak kurallarına uymak şartları aranır.

Sloganlar T.C. Anayasası ve Milli Eğitim Temel Kanunu'na aykırılık teşkil etmeyecektir.

DEĞERLENDİRME

Yarışmaya gönderilen slogan önerileri TÜLOV ve ÇYDD İzmir Şubesi bünyesinde oluşturulacak jüri tarafından değerlendirilecektir. Değerlendirmede dikkate alınacak kriterler aşağıda sunulmaktadır.

Söylemin içerik uygunluğu
Söylemin özgünlüğü ve farklılığı
Söylemin niteliği ve kalitesi

ÖDÜLLER

Birincilik Ödülü: Göcek’te 2 gün tatil hediye edilecektir.

YARIŞMA KURALLARI

 • Yarışmaya başvuranlar ortaya koydukları sloganların tüm telif ve kullanım haklarını TÜLOV ve ÇYDD İzmir Şubesi’ne devredeceklerini ve herhangi bir hak iddia etmeyeceklerini bu yarışmaya katılmakla kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılırlar.
 • Katılımcılar sundukları eserlerin kullanım haklarını TÜLOV ve ÇYDD İzmir Şubesi devretmiş sayılır ve TÜLOV ve ÇYDD İzmir Şubesi bu eserleri yarışma sonuçlarının ilanında sosyal medyada ve internet sayfaları ve basılı materyallerde kullanma hakkına sahiptir. Yarışmacıların sloganları, dereceye girmese dahi ortaya çıkan eserlerin tüm kullanım hakları TÜLOV ve ÇYDD İzmir Şubesi’ne aittir.
 • Yarışmacılar en fazla 3 sloganla katılım sağlayabilecektir.
 • Ödül alan slogan birden fazla aday tarafından önerilmesi durumunda önce başvuran katılımcının başvurusu değerlendirmeye alınacaktır.
 • Fikri mülkiyet haklarını ihlal eden sloganlar diskalifiye edilecektir. Üçüncü kişilerin bütün yasal girişimlerinin sorumluluğu yarışmacıya aittir. Sunulan proje ile fikri mülkiyet haklarının ihlal edildiği yarışma sonuçlandıktan sonra anlaşılsa dahi ödül geri alınır.
 • Yarışma jürisinin ödüllendirme noktasındaki takdiri saklıdır. Bu bağlamda ödüllendirmeye değer bir eser ortaya çıkmazsa herhangi bir ödül verilmez.
 • Yarışma jürisi değerlendirme sırasında yalnızca sloganları görecektir. Herhangi bir Yarışmacının adı ve soyadı jüri tarafından görünmeyecektir.
 • Slogan yarışması ticari bir amaç gütmemektedir ve katılımcılardan da herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.
 • Yarışma kapsamında katılımcılardan alınan kişisel veriler 3. kişilerle paylaşılmayacak; yarışma değerlendirme ve ödül dağıtımı sürecinin sonunda tamamen silinecektir.
 • TÜLOV ve ÇYDD İzmir Şubesi, yarışma ile ilgili her türlü değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Katılımcılar, bu şartnamede yer alan tüm koşulları eksiksiz şekilde kabul etmiş sayılır.


16.03.2021