İKİ İNSAN ÖLÜYOR! DUYUYOR MUSUNUZ?

iki-insan-oluyor-duyuyor-musunuz OHAL kapsamında çıkarılan KHK ile görevlerinden ihraç edilen iki İNSAN, göreve iadeleri için, işlerini geri almak için demokratik haklarını kullanarak İNSAN HAKLARI ANITI yanında durumu protesto ediyordu.

İKİ İNSAN ÖLÜYOR!

DUYUYOR MUSUNUZ?

OHAL kapsamında çıkarılan KHK ile görevlerinden ihraç edilen iki İNSAN, göreve iadeleri için, işlerini geri almak için demokratik haklarını kullanarak İNSAN HAKLARI ANITI yanında durumu protesto ediyordu.

Anıt, polis bariyerleri ile çevrildi,  İnsan Hakları Anıtı insanlara yasaklandı.

NURİYE GÜLMEN ve SEMİH ÖZAKÇA açlık grevi yapmaya başladı.

Gözaltına alındılar, açlık grevine başladıktan 76 gün sonra suçlu olabilecekleri düşünülmüştü.

".....Şüphelilere ait fotoğraf görüntüleri ve internet üzerinden yaptıkları paylaşımların içeriği birlikte değerlendirildiğinde üzerlerine atılı suçları işlediklerine dair kuvvetli suç şüphesinin var olduğu..... tutuklanmamaları halinde adaletin işleyişine zarar verecekleri......" ve benzeri nedenlerle tutuklandılar.

 Asgari sıvı elektrolit vb. alarak ve sürekli kilo kaybederek, yaşamlarında geri dönülmesi zor sınırlara dayandılar.

Muhalif olan, hak arayan binlerce insan PKK, DHKP-C, FETÖ… gibi değişik  terör örgütü üyesi veya sempatizanı oldukları konusunda delillendirilmemiş suçlamalarla gözaltına alınırken, gerçek suçlular ellerini kollarını sallayarak dolaşıyorken ya masumlar tutuklanıyorsa?

Ya masumlar ölüyorsa?

Vicdanlar nasıl dayanır?

NURİYE GÜLMEN ve SEMİH ÖZAKÇA’nın durumu, OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu tarafından öncelikli olarak ele alınmalı, konu çok geç olmadan sonuçlandırılmalıdır. 

 


08.06.2017