Her Kızımız Bir Yıldız Projesinde 19. Yıl

her-kizimiz-bir-yildiz-projesinde-19-yil Mercedes-Benz Türk ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin 19 yıldır sürdürdüğü “Her Kızımız Bir Yıldız” programı bu yıl da Türkiye’nin dört bir yanından 25 Yıldız Kızı İstanbul’da ağırladı.


2004 yılında 17 ilde 200 kızın desteklenmesi ile başlayan Her Kızımız Bir Yıldız ile her yıl 1000 kız burs alıyor. Program kapsamında sağlanan burs imkanının yanı sıra kişisel ve mesleki gelişimlerine yönelik hazırlanan çeşitli eğitim imkanları da sağlanıyor. Ayrıca Her Kızımız Bir Yıldız programını tamamlayan öğrenciler de Mercedes-Benz Türk bünyesinde çalışma imkânından da yararlanabiliyor.
Etkinlikte Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün, konuşmasında Yıldız Kızlara “Umudumuz ve geleceğimiz sizin elinizde. Sizinle ve başarılarınızla gurur duyduğumuzu bir kez daha söyleyerek yolunuzun her daim açık olmasını diliyorum. Unutmayın biz Mercedes-Benz Türk ailesi olarak her zaman yanınızdayız” dedi. Sonrasında söz alan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Cihan Demirci Tansel ise “Mercedes-Benz Türk ile beraber 19 yıl boyunca eğitimine devam etmek isteyen kız öğrencilere, eğitim bursu vererek ve onların niteliksel gelişimlerine katkı sunarak, kurucumuz Prof. Dr. Türkan Saylan’ın izinde yürümeye devam ediyoruz. Eğitimde fırsat eşitliği çok önemli, ekonomik zorlukları nedeniyle okula gidemeyen kız öğrenci kalmasın diye emek veren paydaşımız Mercedes-Benz Türk’ü de kutluyoruz.” diyerek sözlerini sonlandırdı.


03.08.2023