ÇYDD’li gençler kadın esnafla buluştu

cyddli-gencler-kadin-esnafla-bulustu Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Bandırma Şubesi gençleri, Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle çalışan kadın esnafa fular dağıttı.

ÇYDD’li gençler kadın esnafla buluştu

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Bandırma Şubesi gençleri, Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle çalışan kadın esnafa fular dağıttı.

ÇYDD’nin Gençlik Kolaylaştırıcısı Seçil Atıcı, kendilerini toplumda eşit bir birey olarak yok sayan çağdışı zihniyete ve kadını aşağılayan sisteme karşı omuz omuz omuza verdiği bir günde Bandırma’da çalışan esnaf kadınlarla bir araya geldiklerinin altını çizdi. Gerek ülke genelinde, gerekse de Bandırma’da son süreçte kadına ve çocuklara yönelik şiddet ve cinsel istismarın artmasını kabul etmediklerine dikkat çeken Atıcı, 8 Mart münasebetiyle bir araya geldikleri kadınlardan çok olumlu tepkiler aldıklarını söyledi. Derneğimizin kurucusu Türkan Saylan hocamızın izinden yürüyen gençler olarak, kadınların cumhuriyet devrimleri kazanımlarından ödün vermemesi için ellerinden geleni yapacaklarını belirten Atıcı, “Kadına karşı her türlü ayrımcılığın ortadan kalktığı, kadının birey olarak var olduğu, özgürlüklerinin kısıtlanmadığı, şiddettin ve istismarın önlendiği, barışın sağlandığı bir Türkiye istiyoruz" diye konuştu.


12.03.2018