ÇYDD İzmir Şubesi’nden kutlama

cydd-izmir-subesinden-kutlama Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) İzmir Şubesi, kuruluşunda emeği geçen ve üyelikte 25. yılını dolduran üyelerine, 14 Aralık’ta Hikmet Şimşek Sanat Merkezi’nde düzenlenen geceyle plaketlerini verdi.

ÇYDD İzmir Şubesi’nden 25’inci yılını dolduran üyelerine kutlama.
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) İzmir Şubesi, kuruluşunda emeği geçen ve üyelikte 25. yılını dolduran üyelerine, 14 Aralık’ta Hikmet Şimşek Sanat Merkezi’nde düzenlenen geceyle plaketlerini verdi.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) İzmir Şubesi, kuruluşunda emeği geçen ve üyelikte 25. yılını dolduran üyelerine, 14 Aralık’ta Hikmet Şimşek Sanat Merkezi’nde düzenlenen geceyle plaketlerini verdi. "Birlikte 25. Yıl" kutlamasına dünyaca ünlü Şef İbrahim Yazıcı ve öğrencileri Adil Kerem Ünal ile Damla Ece Karataş piyanolarıyla renk kattı. ÇYDD Genel Başkan Yardımcısı Nur Gerçel ve ÇYDD İzmir Şube Başkanı Onur Ertürkan’ın açılış konuşmasını yaptığı geceyi Gülen Ertuğ sundu. 
ÇYDD İzmir Şube Başkanı Onur Ertürkan, tüm çağdaş yaşam dostlarına bir çağrı yaparak şöyle dedi: “2019’da Derneğimiz, 30’uncu yılını kutladı. Bu yıl aynı zamanda şubemizin de kuruluşunun 25. yılı. Anadolu aydınlanmasının Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarınca fişeğinin atıldığı, meşalesinin yakıldığı 19 Mayıs 1919´un 100’üncü yılına denk gelen bu kutlama bizim için daha da fazla anlam ifade ediyor.” Onur Ertürkan, ÇYDD İzmir Şubesi olarak 25 yılda gençlerle ve gönüllülerle ürettikleri değerleri yeniden paylaşacaklarına, yaşayacaklarına dikkat çekerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu gecenin, derneğimizin iki büyük değeri Türkan Saylan ve Türkel Minibaş’ın doğum günlerine denk gelmesi de rastlantı değil. Çünkü bu gece bizim için sadece baş döndürücü bir 25 yılın anması değil, yepyeni bir çeyrek asrın da başlangıcıdır.”


19.12.2019