ÇYDD Cumhuriyet Balosu Gerçekleştirdi

cydd-cumhuriyet-balosu-gerceklestirdi ÇYDD GENEL BAŞKANI PROF. DR. AYŞE YÜKSEL: LAİK TÜRKİYE CUMHURİYETİ’Nİ SONSUZA KADAR YAŞATACAĞIZ

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Cumhuriyetimizin 100. yılını görkemli bir Cumhuriyet Balosu ile kutladı. ÇYDD Genel Merkezi ve şubelerinin katılımı ile gerçekleşen etkinlikte sahne alan Aykut Yılmaz ve Senay Yılmaz, seslendirdikleri şarkılar ve marşlarla katılımcılara büyük bir cumhuriyet coşkusu yaşattı.  Balonun açış konuşmasını gerçekleştiren ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Ayşe Yüksel, ‘’Atatürk’ün bize emaneti olan laik Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar yaşatacağız. Bunun için ant içtik, söz veriyoruz. Bu hedefle yolumuzda yürümeye devam edeceğiz‘’ şeklinde konuştu.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Merkezi, Bahçelievler Şubesi ile birlikte Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlamak amacıyla bir Cumhuriyet Balosu düzenledi. İBB Florya Sosyal Tesisleri’nin ev sahipliğinde gerçekleşen baloya, çağdaş yaşam gönüllüleri büyük ilgi gösterdi. ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Ayşe Yüksel, ÇYDD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri, ÇYDD Şube temsilcileri, Çağdaş Yaşam Gençlik Merkezi Birimi’nden öğrenciler ile birlikte bağışçıların katıldığı balo, klasik müzik dinletisi ile başladı. Ardından sahne alan tenor Aykut Yılmaz ve piyanist Senay Yılmaz’ın cumhuriyet ve Atatürk temalı şarkılar üzerine sergilediği performans, katılımcıların büyük beğenisini topladı. Cumhuriyet coşkusunun doyasıya yaşandığı etkinlikte konuşma gerçekleştiren ÇYDD Genel Başkanı Prof Dr. Ayşe Yüksel, ÇYDD olarak gerçekleştirdikleri çalışmalarda Atatürk’ten ilham aldıklarının altını çizerek ‘’Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlamak ve cumhuriyetimizi ilelebet koruyacağımıza dair sözümüzü yinelemek için buradayız. Büyük Atatürk’ün bağımsızlığımızı kazanmamız yolunda verdiği mücadele bizim bugün gerçekleştireceğimiz çalışmalara ışık tutmuş, üretmek ve topluma katkı sağlamak için bizlere ilham vermiştir. Ne mutlu bize ki, o bir çift mavi göz sayesinde buradayız.  Bugün burada sizlerle birlikteysek, eğitimlerimizi tamamlayabildiysek, bir birey olabildiysek, kadınlarımızın sözleri dinleniyorsa bunu Cumhuriyetimize ve Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’e borçluyuz. Derneğimizin kuruluş süreci 35 yıl önce tam da bu düşünce ve inançla başladı. Cumhuriyet değerlerine bağlı kalarak, Atatürk devrim ve ilkeleri doğrultusunda çağdaş eğitim yoluyla çağdaş ülke seviyesine ulaşmak için çalıştık; çalışmaya da devam edeceğiz’’ şeklinde konuştu.

Konuşmasında ÇYDD olarak cumhuriyeti ve cumhuriyet değerlerini savunmaktan vazgeçmeyeceklerini belirten Prof. Dr. Yüksel, ‘’Büyük Atatürk’e sözümüz olsun. Bu salonda var olan genciyle yaşlısıyla, kadınıyla erkeğiyle ant olsun ki, Atatürk’ün bize emaneti olan laik Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar yaşatacağız. Bunun için ant içtik, söz veriyoruz. Bu hedefle yolumuzda yürümeye devam edeceğiz’’ diyerek sözlerini sonlandırdı.  


12.11.2023