Çağlayan Gençlik Projesi

caglayan-genclik-projesi Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Ümitköy Şubesi ve Yenimahalle Belediyesi tarafından yedi yıl önce Şentepe’de başlatılan Çağlayan Gençlik Projesi’nin ikincisi Karşıyaka’da başlıyor.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Ümitköy Şubesi ve Yenimahalle Belediyesi tarafından yedi yıl önce Şentepe’de başlatılan Çağlayan Gençlik Projesi’nin ikincisi Karşıyaka’da başlıyor.

Eğitim projesi kapsamında Karşıyaka Semt Birimi’nde ÇYDD Ümitköy Şubesi yöneticileri ve Karşıyakalılarla bir araya gelen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Ülkemizin aydınlık yarınları için soran, sorgulayan, çağdaş, eğitimli bireylere ihtiyacımız var. Sağlıklı toplum, sağlıklı eğitimden geçer. Bu nedenle bizim işimiz değil demiyoruz, Yenimahalle’deki tüm çocuklarımızın eğitimine destek oluyoruz.” dedi.

Projeyi anlatan Başkan Yaşar, “ÇYDD ile 7 yıl önce başlattığımız eğitim projesi ile 500’e yakın ilk, orta ve lise düzeyinde çocuğumuza ulaştık. Şimdi de Karşıyaka Semt Birimimizde yalnızca 4’üncü sınıf öğrencileri için pilot bir uygulama yapıyoruz. Eğitimler 7 Ekim Cumartesi günü başlıyor. Karşıyaka pazar yeri ve sosyal tesislerimizin yapımını tamamladığımızda çok daha fazla öğrenci ile projemiz devam edecek. Her çocuk eşit eğitim hakkına sahip olmalıdır. Fazladan bir çocuğumuza bile eğitim vermek bizi mutlu ediyor. Yenimahalleli tüm çocuklarımız okusun, iyi eğitim alsın istiyoruz.” dedi.

Karşıyaka bölgesinde maddi durumu yetersiz ailelerin çocuklarının eğitimlerine destek olmak, onların hayata farklı bir pencereden bakmalarını sağlamak amacıyla hayata geçen proje, gönüllü eğitmenler tarafından yürütülecek. Ayrıca çeşitli sosyal etkinlikler ve gezilerle çocukların ufukları açılacak.

 


05.10.2017