ÇAĞDAŞ TÜRKİYE’NİN ÇAĞDAŞ KIZLARI BULUŞMASI

cagdas-turkiyenin-cagdas-kizlari-bulusmasi ÇYDD, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. Yılında Kardelen Buluşması Gerçekleştiriyor.

Çağdaş eğitim yoluyla çağdaş bireylere ve çağdaş topluma ulaşmayı amaçlayan bir sivil toplum kuruluşu olarak çalışmalarını sürdüren ÇYDD, Türkan Saylan'ın 100 bin kız çocuğuna burs verme hayalini Cumhuriyetimizin 100. yılında gerçekleştirmenin mutluluğuyla, fikir öncüsü Prof. Dr. Türkan Saylan'ın anısını yaşatmak ve umut çiçeği kardelen gibi zorlukları yenerek meslek sahibi olan öğrencilerin başarı yolculuklarını paylaşarak kız çocuklarına rol model olmak, topluma da umut vermek amacıyla özel bir etkinlik düzenliyor.

 

 "Cumhuriyet’in 100.Yılı Anısına Çağdaş Türkiye'nin Çağdaş Kızları Buluşması"  başlıklı etkinliğin programı; 7 Ekim Cumartesi günü, saat 09.30'da Prof. Dr. Türkan Saylan'ın Zincirlikuyu Mezarlığı'nda bulunan kabri başında düzenlenecek anma töreni ile başlayacak; sonrasında ise Levent İş Sanat Kültür Merkezi'nde devam edecektir.

 

Sunuculuğunu Gazeteci Özlem Gürses’in üstleneceği ve ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Ayşe Yüksel’in açılış konuşmasını gerçekleştireceği programa; ÇYDD’nin mezun ve bursiyer öğrencileri, ÇYDD Genel Merkez ve Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, ÇYDD  üyeleri, kız çocuklarını okutma projelerinin bağışçıları  ile birlikte sanat ve iş dünyasının önde gelen isimleri katılacaktır.

 

ÇYDD'nin eğitimde cinsiyet ve fırsat eşitliğini sağlama amacıyla geliştirdiği projelerin yarattığı farkındalığın, yıllardır sürdürdüğü çalışmaların başarısını yansıtan programda, eğitimlerini tamamlayarak mesleklerinde  başarılı adımlar atan öğrencilerin deneyimlerini ve başarı hikayelerini anlatacakları oturumlar gerçekleştirilecektir. Programın son bölümünde ise Gazeteci Yazar Ayşe Kulin, Gazeteci Yazar Demet Cengiz, İletişim Yöneticisi Sibel Asna ve Sanatçı Eda Ece’nin konuşmacı olarak katılacağı, eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanmasına yönelik görüşlerin paylaşılacağı "Çağdaş Türkiye'nin Gelecek Güvencesi Türkan Saylan'ın Kızları" başlıklı bir panel düzenlenecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

 

 

       Tören Bilgileri
                                                   

  • Tarih: 07 Ekim 2023, Cumartesi
  • Yer: Zincirlikuyu Mezarlığı
  • Saat: 09.30

 Etkinlik Bilgileri
 

  • Tarih: 07 Ekim 2023, Cumartesi
  • Yer: İş Sanat Kültür Merkezi
  • Saat: 11.00


07.10.2023