Bir Sınav Skandalını Daha Kabul Etmeyeceğiz!

bir-sinav-skandalini-daha-kabul-etmeyecegiz Bir Sınav Skandalını Daha Kabul Etmeyeceğiz!

Bu yıl, binlerce kişinin umutlarını gerçekleştirmek için girdiği Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS)’de yaşananlar karşında derin bir üzüntü duyuyor, yıllarca bu sınav için çalışan kişilerin emeğini yok sayanları, hile ve sahtekârlıkla umutlarını yok edenleri şiddetle kınıyoruz.

Geçmişte yaşananları, sınav sorularının FETÖ tarafından çalınarak kamuda tarikat yapılanmasının önünün açıldığını ve gençlerimizin geleceklerinin çalındığını unutmadık, unutmayacağız. Kirli oyunlarla, hileli sınavlarla ve adaletten yoksun denetimsiz mülakat uygulamaları ile eğitim sistemimizin, gençlerimizin ve geleceğimizin karanlığa hapsedilmesine izin vermeyeceğiz.

Yaşanan skandalla birlikte 31 Temmuz 2022 tarihinde gerçekleşen KPSS'nin iptal edilmesinin ardından bir kez daha verilen emeklerin yok edilmesine tanık olduk. Yetkililerden yeni bir güven ortamı yaratmak adına daha somut adımlar görene kadar, ortaya çıkan hilelerin" eksiklik ve aksaklık" olarak kamuoyuna sunulması engellenene kadar konunun takipçisiyiz ve öğrencilerimizin yanındayız!

 


04.08.2022