9.Türkan Saylan Sanat ve Bilim Ödülleri

9turkan-saylan-sanat-ve-bilim-odulleri Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, 2010 yılından bu yana her yıl, Türkan Saylan’ın ölüm yıl dönümünde, adını ve anlayışını yaşatmak için bilim ve sanat ödülleri veriyor.

9.Türkan Saylan Sanat ve Bilim Ödülleri’nin

Sahipleri Belli Oldu

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, 2010 yılından bu yana her yıl, Türkan Saylan’ın ölüm yıl dönümünde, adını ve anlayışını yaşatmak için bilim ve sanat ödülleri veriyor.

Türkan Saylan 9. Sanat ve Bilim Ödüllerinin sahipleri belli oldu.

 

Sanat Ödülü: Sezer Ateş Ayvaz, Aysel Çelikel (Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği adına), Nursel Duruel, Emine Birsen Ferahlı, Turhan Günay (Seçici Kurul Başkanı), Selim İleri ve Mehmet Zaman Saçlıoğlu’dan oluşan seçici kurul, sanat dalında “öykü” ödülünu bu yıl iki eser arasında paylaştırdı. Remzi Karabulut’un Köksüzler adlı eseri ve Sevgi Can Yağcı Aksel’in Kapıya Not Bıraktım adlı eseri sanat ödülüne layık görülmüştür.

 

Bilim Ödülü: Bilim Akademisi ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği işbirliğiyle Genç Bilim İnsanları Ödül Programına (BAGEP) sağlık bilimleri alanından başvuran adaylar arasından bir kişiye BAGEP ödülünün yanı sıra “Türkan Saylan Bilim Ödülü” de verilmektedir Bilim Akademisi tıp seçici kurulu bu yıl Doç Dr. Fatma Alibaz Öner’i 9.Türkan Saylan Bilim Ödülü’ne layık görmüştür. 

Ödüller 25 Mayıs Cumartesi akşamı yapılacak törenle sahiplerine verilecek.

Sunuculuğunu Oyuncu Selen Uçer’in yapacağı gece ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Aysel Çelikel’in açılış konuşmasıyla başlayacak.

Nebil Özgentürk’ün hazırladığı “Adı Türkan” adlı belgesel gösteriminin ardından Yazar Ayşe Kulin Türkan Saylan’ı anlatacak.

Tören, SİRENE Kadınlar Korosu’nun konseri ile sona erecek.

Basınımızın değerli temsilcileri olan sizleri “Türkan Saylan Ödül ve Anma Gecesi’ne davet ediyoruz.

Tarih: 25 Mayıs 2019 – Cumartesi Saat: 19.00 Yer: İş Sanat / İş Kuleleri Levent / İstanbul

Etkinlik, katılmak isteyen herkese açıktır.

                                


13.05.2019