2015'TE TÜRKİYE'NİN DEMOKRASİ GERÇEĞİ PANELİ

2015'TE TÜRKİYE'NİN DEMOKRASİ GERÇEĞİ PANELİ ÇYDD Genel Merkezi tarafından düzenlenen "2015'te Türkiye'nin Demokrasi Gerçeği" paneli 03.03.2015’te Caddebostan Kültür Merkezi, Büyük Salon'da gerçekleşti.

ÇYDD Genel Merkezi tarafından düzenlenen "2015'te Türkiye'nin Demokrasi Gerçeği" paneli 03.03.2015’te Caddebostan Kültür Merkezi, Büyük Salon'da gerçekleşti.

Panelin tarihinin üç devrim yasasının (Halifelik'in Kaldırılması, Şeriye ve Evkaf Vekâleti'nin kaldırılması ve Tevhid-i Tedrisat Kanunu'nun ilan edilişi) 91. yıldönümüne denk gelmesi anlamlıydı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan panele katılım ve ilgi üst düzeydeydi. Açılış konuşmasını ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Aysel Çelikel, özellikle laiklik konusuna vurgu yaparak gerçekleştirdi.

Sanatçı Müjdat Gezen ve gazeteci/yazar Yılmaz Özdil'in esprili konuşmalarından sonra TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Danışma Kurulu Sekreteri, Yük. Müh. Mim. Mücella Yapıcı'nın Türkiye'nin toplumsal sorunları ve Kadın
Araştırmaları Derneği Başkanı Prof. Dr. Necla Arat'ın Türkiye'de kadın hakları ve sorunlarıyla ilgili konuşmaları çok beğenildi.

Mikrofonu en son alan İstanbul Barosu Başkanı Doç. Dr. Ümit Kocasakal'ın Cumhuriyetimizin değerleriyle ilgili ateşli konuşması büyük alkış topladı.

Panelin gerçekleştirilmesinde emeği geçenlere, konuşmacılara ve katılımcılara ÇYDD olarak teşekkür ederiz.


03.03.2015