DUYURULAR
TÜRKEL MİNİBAŞ ANILDI

TÜRKEL MİNİBAŞ ANILDI Türkel Minibaş, İstanbul Üniversitesinde Anıldı

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinin önceki Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Türkel Minibaş vefatının altıncı yılı olan 9 Şubat 2015'te İstanbul Üniversitesi Kongre Kültür Merkezinde arkadaşları ve sevenleri tarafından anıldı. İstanbul Üniversitesi Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen anma programına arkadaşları ve sevenlerinin yanı sıra annesi Nurten Minibaş, kardeşi Ali Bahadır Minibaş ve Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Umut Oran da katıldı.

6 Şubat 2009'da kaybettiğimiz ÇYDD Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Türkel Minibaş’ın yakınlarının konuşmalarıyla başlayan anma programında ÇYDD Genel Başkan Yardımcısı Nihal Kızıl ve ÇYDD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Olcay Yezdani de birer konuşma yaptılar. Anma programı İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrenci ve öğretim üyelerinin birlikte sunduğu şiir ve müzik dinletisi ile sona erdi.

Aynı gün ÇYDD Fatih Şubesinin düzenlediği bir anma programı da Çağdaş Yaşam Türkel Minibaş Eğitimevinde gerçekleşti. Annesi Nurten Minibaş'ın da katıldığı bu törende anılar ve Türkel Minibaş'ın görüşleri paylaşıldı.


17.02.2015