Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Bugün 19 Mayıs

ÇAĞDAŞYAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ GENEL MERKEZİ
VE
ŞUBELERİNDEN


Bugün, ulusumuzu bulanık, karanlık dönemlerden aydınlığa çıkaran, olanaksız görüneni olabilir kılan başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere laik, demokratik, sosyal bir hukuk devleti olma yolunda bizi ilerletenleri saygıyla, sevgiyle anıyoruz.

Bugün gençler eğitimin, çok yönlülüğün, insan haklarının, fırsat eşitliğinin, laikliğin, hukukun üstünlüğünün bilinciyle kendini yetiştirmek ve böyle var olmak istediklerini; uğradıkları haksızlıklara boyun eğmeyeceklerini gösteren bir kararlılık içindedir.

Bugün gençler işsizliğe, sınav adaletsizliklerine, örgütlenme ve düşüncelerini özgürce açıklama haklarına el uzatmaya niyet edenleri her ortamda korkusuzca dile getirmektedir.


Bugün gençler, kendilerine emanet edilen Cumhuriyet’in sahibi, Mustafa Kemal’e yaraşır evlatlar olduklarını, bütün engellemelere karşın, Atatürk’ten aldıkları güçle göstermektedir. 


Bugün gençler, Cumhuriyet düşmanı gerici anlayışla ve uluslararası küresel politikalarıyla bölgemizde yeni planlar yapan emperyalist güçlerle mücadelede de en ön saflarda yerini almıştır.


Bugün gençlik, ülkenin zenginliklerini çıkar odaklarına peşkeş çekme politikalarına karşı "kamuculuk", tek adamlık heveslerine karşı "Sünnet değil farzdır Cumhuriyet!" diye haykırmaktadır.


Bugün gençlik, çağdaş Türkiye'yi kurmak konusundaki kararlılığını her alanda göstermektedir. 
Korkuları bundandır.


Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı ulusça kutlarken sonsuza dek çağdaş Türkiye ülküsünün ve yürüyüşünün sürdürüleceğine inanıyor; yitirişimizin altıncı yılında, yaşamını gençlerimizin gelişimi ve mutluluğuna adamış Türkan Saylan’ı da saygıyla anıyoruz.


19.05.2015