30 Ağustos Zaferinin, 92. yılı kutlu olsun!

30 Ağustos Zaferinin, 92. yılı kutlu olsun! ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ GENEL MERKEZİ

 

ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ GENEL MERKEZİ

VE

ŞUBELERİNDEN

 

           

30 Ağustos 1922, ulusumuzu tutsak etmek isteyen yayılmacı ve işgalci güçlere karşı, bütün ulusun ordusuyla, kadınıyla, erkeğiyle, çocuğuyla verdiği bir var olma savaşının zaferle sonuçlandığı bir gündür.

30 Ağustos 1922 bağımsız, laik, demokratik, çağdaş Türkiye’nin habercisidir.

Ulusumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün deyişiyle “… en karanlık yoksulluğun, en derin uçurumun kıyısından bütün bunları hiçe sayarak varlığını ve bağımsızlığını kurtarmaya karar verdi. Bu kararını başarıya ulaştırabilmek için kendine bir toplu davranış, bir belirli erek seçmesi gerekiyordu. Ulusun bütün varlığı ile, bütün inanıyla, canını dişine takarak o yolda birlikte yürümesi ve er geç başarıya ulaşması gerekti. Umulan ve istenen başarı, işte burada kazanılan zaferdi.”

Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ü ve bu zaferi borçlu olduğumuz bütün şehit ve gazilerimizi saygıyla anarken bize bıraktıkları bu güzel vatanın değerini bilmeli, her gün evlatlarımızın canını alan terör ortamından, bu karabasandan bir an önce kurtulmak için gerekeni yapmalıyız. Kazananı asla olmayacak olan şu anda yaşadığımız iç savaşın bir an önce durması için yurttaşlar olarak yine bütün varlığımızla, kararlılığımızla yurtta ve dünyada barışı savunmalıyız.

Çocuklarımızın, gençlerimizin, askerlerimizin, güvenlik güçlerimizin ölüm haberlerini almayacağımız günlere bir an önce kavuşmak dileğiyle bütün ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyoruz.


29.08.2015