Üniversite Öğrencilerine Burs Verin

Derneğimiz, 1991 yılından beri çağdaş eğitim yoluyla çağdaş topluma ulaşma hedefi doğrultusunda üniversite öğrencilerine burs veriyor.

1995 yılında “Bir Işık da Siz Yakın”  ismini alan proje kapsamında bugüne kadar 32 bin üniversite öğrencisi mezun oldu. Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversitelerde okuyan bu öğrencilerden mezun olmuş 7.674 öğretmen, 6.751 doktor, 1.981 avukat, 7003 mühendis, 1.920 hemşire, 1.102 iletişimci, 804 güzel sanatlar, 517 eczacı, 307 veteriner, 580 mimar, 684 turizmci, ve 745 diş hekimi … vb çağdaş bireyler olarak iş hayatına atıldı.

Bireysel ve kurumsal bağışçıların destekleri ile yürütülen projede her yıl ortalama 8 bine yakın başarılı ve ekonomik olarak bursa ihtiyacı olan üniversite öğrencisi burs almaktadır. Başarı ve ihtiyaç durumu devam eden öğrenciler mezun olana dek burs almaya devam eder. Proje kapsamında bağışçı ve öğrenci isterse eşleştirilir ve dönem sonunda öğrenci başarı bilgileri rapor halinde sunulur.

Her sene üniversiteyi kazanan ve bir üst sınıfa geçen 10 bini aşkın öğrenci derneğimizden burs talebinde bulunuyor. ÇYDD, doğrudan bursveren kişi ve kurumlara ulaşarak, daha çok sayıda gence burs desteği sağlayabilmek için var gücüyle çalışıyor.

ÇYDD, doğrudan bursveren kişi ve kurumlara ulaşarak, daha çok sayıda gence burs desteği sağlayabilmek için var gücüyle çalışıyor.